Kowalstwo artystyczne, bramy, ogrodzenia, balustrady Tarnowskie Góry

Kowalstwo artystyczne to jedno z najstarszych rzemiosł świata . Zawód kowala znajdował zawsze szacunek i poważanie. Kojarzono go z czymś magicznym , wyjątkowym. Praca ludzkich rąk była zawsze wysoko ceniona . Narzędzia i przedmioty wykonywane przez kowala były niezbędne do pracy i życia .

Kowalstwo artystyczne stoi w opozycji do masowej produkcji, staramy się  by każdy przedmiot był niepowtarzalny , a każda realizacja jednorazowa. Nasze wyroby są cenione przede wszytskim za wyjątkowy , unikalny charakter i piękno kutej stali.

Jakość przedmiotów ze stali wynika ze skrupulatnego i prezyzyjnego procesu twórczego, kowal kształtuje żelazo póki nie nabierze porządnego kształtu i właściwości. Nasza pracownia bazuje na technikach znanych i stosowanych od wieków , każdy nas wyrób to ciężka praca ludzkich rąk.

" Kuźnia Piasek " łączy najnowszą technologię ze sprawdzonymi przez dziesięciolecia rozwiązaniami.
W ramach wzornictwa szeroko rozumianego : kowalstwo artystyczne oferuje Państwu całą gamę rozwiązań oraz możiwości projektowania.

Nasze wyroby podlegają  obróbce , wytłaczaniu, spawaniu, zabezpieczeniu antykorozyjnemu, malowaniu proszkowemu lub natryskowemu i patynowaniu. Materiały wykorzystywane do naszych wyrobów posiadają różne grubości, wymiary profili, kształty .
Kute ze stali wyroby są  dziełami sztuki . Obecnie to co  niemal niemożliwe, poprzez pracę kowali sprawia, że wyroby  są  wspaniale kute ze stali w pełnej  profesjonalizacji.

Kowalstwo artystyczne - bramy, balustrady, ogrodzenia - Częstochowa, Tarnowskie Góry, Śląsk

Kuźnia Piasek 2011 Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Design by www.futureindesign.com